Turnaj v Německu 2017

13.06.2017 09:34:00

Ve dnech 4.6. a 5.6.2017 se naše kategorie mladší přípravky a mladších žáků zůčastnili turnaje v německých Dráždanech.

Petr Studénka, trenér mladších žáků: V první řadě bych chtěl poděkovat klubu, že umožnil oběma kategoriím tento turnaj sehrát. Byla to pro kluky cenná zkušenost a první dotyk ze zahraničním fotbalem. Turnaj jsme odehráli se ctí a ze 6 zápasů jsme 2 utkání vyhráli a obsadili jsme 15. místo. Je třeba říct, že jsme hráli turnaj ročníků 2004 a převážná část týmu byla narozená v ročnících 2005 a 2006 což nás limitovalo směrem k lepšímu umístění. Klukům patří velká pochvala za bojovné výkony a za bezproblémové chování po celou dobu turnaje. Těšíme se na další podobnou akci :)

Radek Bárta trenér mladší přípravky: V neděli 4.6. odehrála mladší přípravka turnaj v Drážďanech.Jednalo se o memoriál Erhardta Porodzika.Kluci odehráli v základní skupině čtyři zápasy.Tři zápasy byly vyrovnané,ale v posledním narazili na tým páté nejvyšší německé soutěže,kde se naplno projevila kvalita soupeře.Nicméně postoupili ze skupiny a hráli o konečné umístění v turnaji o 13–16 místo,kde nakonec vybojovali 14 příčku.Závěrem bych chtěl klukům poděkovat za to,jak reprezentovali naše město,český fotbal a vypořádali se s podmínkami německého fotbalu,které jsou odlišné od toho českého.(velikost hřiště,herní systém i taktika německých týmů).Hráli zde poprvé,takže klobouk dolů a přejeme další skvělé zkušenosti a zážitky,které náš fotbal určitě potřebuje.