Statenice : Roztoky 5:3 (2:2)

30.09.2009 14:10:29

6. kolo III.B třída sobota 26.9.2009 Branky: Karel Sopko 3x Do utkání vstupovaly Roztoky s cílem odčinit domácí porážku s Dobrovízí a také zahrát si pořádný fotbal. Již začátek zápasu ale ukázal, že to nebude nic jednoduch...

6. kolo III.B třída sobota 26.9.2009 

Branky: Karel Sopko 3x

Do utkání vstupovaly Roztoky s cílem odčinit domácí porážku s Dobrovízí a také zahrát si pořádný fotbal. Již začátek zápasu ale ukázal, že to nebude nic jednoduchého.
Domácí působili od začátku aktivněji a jednoduchou hrou se snažili prolomit hostující obranu. Ta i s trochou štěstí zpočátku odolávala a tak překvapivě udeřilo na druhé straně. Po faulu na vápně se z přímého kopu poprvé v zápase krásně trefil Sopko. Domácí se ovšem nevzdali a z tlaku vytěžili trochu nešťastnou penaltu - vyrovnáno. Pak bohužel následovalo nucené střídání Drbala pro zranění, což byl citelný zásah do sestavy. Přesto se hosté opět dostali do vedení, když po parádní akci po ose Kolář, Rus, Kořínek posledně jmenovaný obešel i brankáře, kterému nezbývalo než zatáhnout za záchrannou brzdu. Sopko se z penalty nemýlil. Následovala další šance hostí a po závaru v malém vápně domácí na poslední chvíli odkopem zabránili jisté brance. Poslední gólové slovo v prvním poločase tak měli domácí, kteří po signálu z rohu a zaspání hostující obrany snadno vyrovnali. Poté se lehce přitvrdilo a před poločasem nastal asi rozhodující okamžik utkání. Rus krásně uvolnil Sopka, který šel sám na branku, ale křižující obránce ho stihnul na poslední chvíli parádně sestřelit. Výsledkem byla překvapivě pouze žlutá karta a obnovení zranění Sopka.
Ve druhém poločase se hosté dostali do vedení ještě jednou, jak jinak, než po precizním přímém kopu Sopka, který ale již v té době začal výrazně pokulhávat. Poté začínali mít výrazně navrch domácí, kteří začali trestat chyby hostí. K vyrovnání vedlo krátké zaváhání gólmana hostí při odkopu a následně se díky míči, nešťastně odraženému k pomalu se vracejícímu útočníkovi, dostaly  Statenice do vedení, které již nepustily a naopak v závěru výhru pojistily pátým gólem.
Nutno přiznat, že Statenice prokázaly větší vůli a chuť po vítězství, když dokázaly otočit utkání, ve kterém 3x prohrávaly. Naopak Roztoky toho, i přes tři branky ze standardních situací, v poli příliš nepředvedly a nedokázaly se opět vyrovnat s agresivnější hrou soupeře.
0/5 bodů (0 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek