SK Roztoky – SK Slavia Jesenice 6:3 (3:2)

07.05.2013 15:19:00

Branky: 3× Ridzák Jakub, 2× Ridzák Jonáš, 1× Chládek Martin

Nedělní odpoledne nám přineslo takřka ideální počasí pro fotbal. Trávník byl lehce pokropený jarním deštěm a teplota byla příjemná, ani horko ani zima. Senzační podmínky pro fotbal dvou týmů ze shora tabulky okresního přeboru. Zápas nám mohl tedy nabídnout krásnou podívanou, umocněnou o podzimní porážku, kterou nám Jesenice uštědřila po penaltovém rozstřelu. Měli jsme tedy co „oplácet“.

Na zápas nám stále chyběl zraněný Jakub Záhoř, ale mohli jsme počítat s navrátilcem Adamem Turnerem. Zápas tedy mohl začít a už od začátku to nebylo vůbec jednoduché. Kvalita soupeře byla znatelná. Mnohem hůře, než kdykoli jindy, se nám kombinovalo. Soupeř se chtěl prezentovat podobnou hrou jako my, tudíž bylo nesmírně obtížné se prosadit v zakončení a vůbec se před bránu dostat po pohledné kombinaci. Ale podařilo se! Poměrně rychle jsme se ujali vedení 2:0, které jsme ale neudrželi po naprosto totožně obdržených gólech. Naštěstí jsme do poločasu vedení zvrátili na svoji stranu. Po pár radách kluci zase vyběhli na trávník do druhého poločasu. Soupeř ovšem zintenzivnil svůj presink, a tak naše rozehrávka často kolabovala na chybách, které pramenila z nedostatku pohybu a již zmíněného presinku. Druhý poločas nás ale výraznou měrou podržel náš gólman Saša Fišman, bez kterého by byl tento zápas mnohem těžší. Nakonec jsme se mohli radovat po konečném hvizdu z vítězství v poměru 6:3. Všichni si zaslouží pochvalu především za bojovnost.

Chceme poděkovat všem přítomným za podporu a doufáme, že nás budou podporovat i nadále. Nejbližší možnost je v neděli 12.5. od 14:30 hod v Mníšku. Tak Roztoky jedem!!

Sestava: Fišman Saša – Běhounek Vít, Novotný Tomáš, Ridzák Jonáš – Chládek Martin © – Ridzák Jakub

Náhradníci: Turner Adam, Kaftan Vojtěch