16.09.2013 11:35:00

Branky: 2× Růžička, 1× Gebelt

Sestava: Janoušek – Turner, Kaftan – Záhoř © – Růžička, Gebelt

Náhradníci: Fišman, Ošťádal, Rožec, Liška

V neděli 6. 9. nás za krásného, slunečného počasí na úvod nové sezony čekal nelehký soupeř. Los nám hned na start přidělil rivala z Červeného újezdu.  Výhodou pro nás bylo domácí prostředí. Pro tento zápas jsme byli skoro kompletní. Chyběl pouze Dan Demeter. Po vydařeném letním soustředění, které jsme po fenomenálním obratu a skvělém týmovém výkonu završili vítězstvím nad Českou lípou 6:4, jsme byli plní očekávání na následující sezonu a doufali jsme, že Červený újezd na úvod porazíme. Opak byl však ale bohužel pravdou.

Do zápasu jsme vlétli s tím, že budeme roztahovat hru, dobře se pohybovat, přihrávat a často střílet. Náš aktivní herní projev se ale nedostavil. Jakoby naši chlapci zapomněli běhat a hrát. Z důvodu zbytečných ztrát a slabého pohybu byli nuceni podstupovat souboje, které s většími kluky soupeře často prohrávali. Jakoby jsme nevěděli, že při rozestavení 2 – 1 – 2 útočí a brání celé mužstvo. Útočníci pomáhají dozadu a obránci při útočení doplňují útočníky. Červený újezd nám dal za poločas 6 branek, přičemž naše šance a střelba pro slabý výkon k vidění nebyly.

Kluky jsme museli o přestávce trochu zpražit a znovu motivovat. Úvod  druhé půle se nám celkem vyvedl. Přišel pohyb, šance a góly. Trefili se Růžička hlavou a Gebelt. 10 minut to vypadalo, že výsledek není ztracený. Újezd jsme zatlačili a měli pár slibných příležitostí. Jenomže i přes snahu jsme z protiútoku inkasovali. A pak už se to tam sypalo. Skóre se zastavilo na konečných 3:13 z našeho pohledu.

Co z toho plyne ? Chlapci, takhle to nepůjde. Čeká nás ještě spousta práce. Takže zůstaňme pokorní a buďme pracovití. Zároveň bych chtěl klukům i já pogratulovat k vítězství v Hostivicích 7:6 kde jsem bohužel nemohl být.  Ale čekají nás ještě další zápasy a doufáme, že opět  vítězné. Jsem rád, že se utkání s Červeným újezdem odehrálo v klidu bez zbytečných slovních či dokonce fyzických sporů.  Děkuji rodičům za fantastickou podporu během zápasu. Přijďte zas !!!