Roztoky - Průhonice 5:0

06.05.2012 12:04:00

Branky: 2× Juráček Tomáš, Vlček Jan, Dalihod Miroslav, Pešek Michal

V dalším utkání jsme přivítali na domácím hřišti tým z Průhonic. I když první půli provázela náš výkon řada nepřesností, tak jsme houževnatého soupeře k ničemu nepustili.

Po nepovedené střele Vlčka, doběhl skoro ztracený míč Juráček a krásným zakončením nás poslal do vedení 1:0. O přestávce v kabině jsme dostali od našich trenérů Davida Juráčka a Milana Zrůbka co proto, za náš trapný výkon před domácím publikem v prvním poločase a proto jsme do druhé půle nastoupili s odhodláním vítězství udržet a přidat ještě nějaký gól. Ve druhé půli bylo vidět, že si většina hráčů vzala ostrou kritiku trenéru k srdci, začali jsme střílet góly a hrát náš kombináční fotbal. Druhý gól přidal Vlček tečovanou střelou z hranice šestnáctky. Poté po centru přes celé hřiště od Kapitána se dostal do úniku Pešek, který přehlavičkoval golmana hostí a prolomil svoji střeleckou smůlu. Čtvrtý gól přidal po střele Vevery do tyče, dorážkou Dalihod. Na konečných 5:0 završil Juráček, který si od záčátku jarní sezony zaslouží, ač věkem ještě žák, velkou pochvalu za jeho výkony a přístup k fotbalu, ze kterého by si mohli vzít některý dorostenci příklad. Mrzí mě, že v posledních dvouch zápasech někteří hráči chodí na zápasy ve stavu ve kterém by neměli na hřišti co dělat a někteří nepřijdou vůbec, aniž by o sobě dali něco vědět. Při tomto posledním zápase jsme byli nuceni povolat hráče ze starších žáků, Marka Hendrycha a Mirka Dalihoda, neboť se nás sešlo jedenáct. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Mirka Dalihoda, který se nebál postavit i o pět let starším protihráčům, ač za nás ještě nikdy nenastoupil. Jen tak dál. Někteří hráči by se nad sebou měli zamyslet, neboť s takovýmto přístupem bychom mohli na vysněný postup zapomenout.

Sestava: Zrůbek – Svoboda, Kapitán, Hodan, Šafařík – Juráček, Vlček, Vevera, Šlancar – Houška (Dalihod), Pešek (Hendrych)

Autor článku: Milan Zrůbek