Roztoky - Drahelčice 1:1

05.12.2010 15:16:29

V posledním podzimním zápase jsme změřili síly s mužstvem Drahelčic. Úvod utkání se nesl v opatrném duchu a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Do první šance se dostal zhruba po deseti minutách Doležal. Na hranici ...

V posledním podzimním zápase jsme změřili síly s mužstvem Drahelčic. Úvod utkání se nesl v opatrném duchu a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Do první šance se dostal zhruba po deseti minutách Doležal. Na hranici šestnáctky si připravil míč na střelu, ale křížnou ranou branku minul. Za okamžik přišel náš stoper o balon před pokutovým územím a útočník hostí nájezd na našeho brankáře vyřešil přesnou střelou pod břevno – 0:1. Drahelčice si poté vytvořili další šance. Nejprve po rohovém kopu hlavičkovali nad branku a o chvilku později, po dalším rohovém kopu, napálil hostující hráč odražený balon jen těsně vedle naší levé tyče. Až potom se začali prosazovat i roztočtí. Nejprve zahrozili sérií trestných kopů. Nejprve trefil Doležal pouze zeď, poté jeho střelu zachytil brankář a do třetice krásně odcentroval do vápna, kde nedokázal z malého vápna dopravit balon do sítě Šrámek. Po dalším trestném kopu hlavičkoval Král do protipohybu brankáře, ovšem balon skončil pouze na břevně. Zhruba po půl hodině hry byl na půlce hřiště faulován jeden z našich hráčů, Kocáb po chvilce váhání rozehrál míč dlouhým pasem do pokutového území kde bránící hráč hostí podběhl letící balon, ten se snesl k nohám Doležala, který si pohrál s vyběhnuvším brankářem a uklidil balon do odkryté brány – 1:1. Zanedlouho mohl Doležal skóre zápasu otočit, ale jeho dělovku z dálky brankář s námahou vyrazil. V samém závěru první půle si oba týmy vytvořili ještě po jedné šanci. Nejprve se srdnatě probíjel ke střele Král, ale jeho střela branku netrefila. A stejně dopadla i střela hostí z dvaceti metrů. Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Jenže koncovka byla slabá a nepřesná, tak jako při střelách Šturma a Brožka, jenž šli mimo branku. Poté nabídl hostům velkou šanci brankář Snopek, který rozehrál balon přímo ke kopačkám hostujícího útočníka, jenž v koncovce selhal a trefil pouze našeho brankáře. Pak se do šance probíjel opět Doležal. Po jeho střele se balon odrazil od tyče zpátky před branku, kde se ho ve skrumáži snažil dorazit do sítě Král. Výsledkem celé skrumáže bylo zranění hostujícího brankáře, který musel ze zápasu odstoupit a do branky tak musel jít hráč z pole. Roztočtí, kterým ve druhé půli vytvořili vytrvalým povzbuzováním skvělou atmosféru kluci z řad přípravky a žáků, nedokázali nastalé situace využít. Přestože měli územní převahu nedokázali si vypracovat jedinou brankovou příležitost a zápas dohrávali v křeči. Naopak mohli sami inkasovat. Útočník hostí se řítil sám na našeho brankáře, ale svou střelu poslal naštěstí pouze do boční sítě. Zápas tak skončil remízou, což s ohledem na výsledky ostatních zápasů znamená, že Roztoky přezimují v čele tabulky s šesti bodovým náskokem na duo Středokluky B a Rudná B. A právě Rudná bude naším prvním soupeřem v jarní části sezony. Na závěr bych chtěl poděkovat všem co nás po celý podzim povzbuzovali a doprovázeli nás i na venkovní utkání.