20.09.2012 09:00:00

Hladký postup se závěrečným dramatem

středa 19. září 2012, 17:00 hod., hřiště Roztoky (tráva)

Branky: Vlček 2×, Čížek, Moravec 2×

Ve druhém kole poháru jsme na domácím hřišti přivítali celek Dobrovíze hrající o soutěž výš. Ne že bychom měli ze soupeře z Okresního přeboru strach, ale moc jsme nevěděli, co od hostů čekat. Do utkání jsme nastoupili tradičně v promíchané sestavě a s větším množstvím pro tuto sezonu nových tváří. Přesto jsme chtěli uhájit náš hrad, utkání dovést do vítězného konce a pokročit v poháru do dalšího kola.

Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně, na míči jsme byli jistější a soupeře do žádné šance nepustili. Za celé úvodní dějství jsme zaváhali v obranné fázi pouze jednou, kdy za Zrůbka musel na brankové čáře zasahovat stoper Kořínek Pavel. Jinak jsme všechny ataky soupeře zastavovali s klidem sobě vlastním. Ve hře dopředu jsme bohužel nebyli tolik nebezpeční, přes územní převahu jsme si vypracovali malé množství šancí. Míč jsme sice drželi, ale v novém složení chyběli automatismy a intuice a improvizace našich hráčů nebyla zdaleka dostačující. Přesto jsme byli stále aktivní a hledali mezery v soupeřově obraně. Převážnou část první půle jsme soupeře spíše dobývali. A když už jsme se do šance dostali, nebyli jsme dostatečně přesní a v soupeřově pokutovém území důrazní. Přesto jsme trpělivou hrou našli dvě okénka v dobrovízské defenzivě a do půle jsme po zásluze alespoň dvakrát odměněni brankovými hody. Po krásné akci, kdy míč putoval z kopačky na kopačku, se prosadil tvrdou střelou pod břevno Vlček. Tradičním tahem na bránu ochromil soupeře a diváky ohromil Čížek a zvýšil střelou na přední tyč.

Poločasové vedení 2–0 bylo zasloužené a příjemné. Přesto jsme byli nadále důslední, v kabině jsme si říkali, že soupeř rozhodně nic nezabalí a že nesmíme povolit v nasazení a ve snaze o naší kombinační hru. Jak říká sám trenér nyní druholigového Opavy (dle našeho trenéra the best team of the Word) Vavruška, poločasové vedení 2–0 je to nejhorší, co se vám může stát.

Proto jsme nechtěli nechat nic náhodě. Navíc jsme měli v živé paměti zápas v Přílepech, kde jsme také o půli vedli o dvě branky a nakonec jsme se do samého závěru o výhru klepali. Jenže ani to nakonec nestačilo. Celkem brzy jsme totiž nabídli soupeři snížení. Dlouho jsme si naší zdlouhavou rozehrávkou hráli s ohněm, až jsme míč nabídli soupeři a ten ho dopravil za bezmocného Zrůbka. V tu chvíli cítil soupeř šanci ještě s výsledkem něco udělat a hra se vyrovnala. Naštěstí za dalších pět minut vzal osud do svých rukou Vlček. Na polovině hřiště se zmocnil míče a dovezl ho až do branky a tím šance soupeře opět otupil. V tu chvíli jsme našli ztracený klid a jistotu v naší hře. Opět jsme byli přesnější v kombinaci a v obranné fáze zase více koncentrovaní. Díra mezi obranou a zálohou již nebyla tak hluboká a tak soupeř neměl kudy podnikat své protiútoky. Navíc nám vycházela střídání. Do ofenzivy jsme poslali nové tváře a ty se chtěli také ukázat. Hru jsme ovládali a cpali se do útoku za navýšením skóre. To se také povedlo a po dvou krásných brankách jsme se dostali do vedení o čtyři branky a v tu chvíli kdekdo myslel, že je rozhodnuto. Nejvíce si to myslel Pavel Kořínek, který si místo dalšího hřebíčku do soupeřovy pomyslné rakve narážel míč hlavou o břevno jako slavný Ronaldinho ve kdysi slavném videu, který na youtube obletěl celý svět. Dalším střídáním jsme opět zamíchali sestavou, nejvíce změn se týkalo obranné čtveřice, která v takovém složení nastoupila zřejmě poprvé a zřejmě také naposledy. V tu chvíli totiž v naší defenzivě zavládl chaos. Spolehlivý pravý obránce se prvně kromě snu ocitl na stoperu, po delší době hrající Konečný měl na své levé straně svých starostí dost. Za Stáňu hovořila nerozehranost a Machač koukající na chaos před ním začal propadat trudomyslnosti. Sice do konce utkání zbývalo kraťoučkých deset minut, přesto jsme hřiště naprosto vyklidili. Přestali jsme být aktivní, v útočné fázi nás opustila přesnost a souhra vydřená v tréninkových jednotkách náročného trenéra. Z toho i vyplýval zmatek v obranné činnosti. Nakonec jsme byli rádi, že do konce utkání zbývalo zmiňovaných deset minut. Jenže po dalším zmatku v obranně, kdy propadl Saidl a Dobrovíz podruhé skórovala, do té doby celkem spolehlivý Machač téměř opustil hřiště, aby se nakonec ukázal ještě ve strašlivějším světle. Nesouhra v zadní řadě byla nakonec nejvíc vidět u něj. Bránili jsme se, nezajišťovali, spolu vůbec nekomunikovali a na obranné souhře to bylo znát. Po dalších chybách se soupeř dostal k centru z levého křídla, který právě Machač spolehlivě uklidil za Zrůbka. Rázem hosté snížili na rozdíl dvou branek a hrát se dalších deset minut, mohlo by dojít i na pokutové kopy, které zrovna nejsou opisem jinak kvalitní roztocké práce s hráči všeho druhu. Naštěstí pro nás na ukazateli začala svítit devadesátá minuta a sudí po krátkém nastavení naše trápení ukončil.

Vítězství 5–3 bylo sice zasloužené, publikum si jistě při shlédnutí utkání a osmi branek přišlo na své. Ale takový zápas se dal odehrát s nulou. Na druhou stranu nám nezbývá nic jiného, než se z chyb poučit. Je lepší, že přišly v zápase, kdy jsme byli schopni dát více branek. Chce to jen klid, trpělivost a pracovitost, abychom mohli plnit naše cíle. Těmi jsou setrvání v poháru co nejdéle, ale především kýžení postup do Okresního přeboru. To už je nějaká soutěž, když se o ní točí filmy a seriály. Takže nám držte palce. Vděčíme za vaši podporu a příště opět v hojném počtu na viděnou.