Hodnocení podzimu 2014

26.12.2014 18:50:00

Máme za sebou podzimní část sezony, ve které se roztocká mládežnická mužstva umístila ve všech svých soutěžích na příjemných pozicích. Já bych rád coby trenér starší přípravky zhodnotil podzim z pohledu právě této kategorie.

Ještě než zabrousím k samotnému hodnocení, tak připomenu, že v létě došlo k několika „rošádám“ nejen v hráčském kádru, ale i ve složení trenérském. Opustil nás Roman Váňa. Místo něj se mými asistenty stali pánové Pavel Rus a Maxim Savinov. Z hráčů postoupil k mladším žákům kapitán Kuba Záhoř a spolu s ním Saša Fišman a Adam Turner. K nám se z mladší přípravky stěhovalo hned sedmero kluků. Z Dukly Praha přišel Matěj Štefan a v průběhu podzimu se k mužstvu připojil ještě Vilém Kořínek.

Podzim jsme zahájili v posledním týdnu v srpnu soustředěním ve Starých Splavech u Máchova jezera. Zde jsme velmi intenzivně trénovali a sehráli několik přátelských zápasů. Hned na úvod jsme nestačili na Nový bor. Na konci týdne jsme odehráli slíbná klání s Mladou Boleslaví ročník 2005, 2006. Zápasy nám ukázaly, že se kluci zlepšují a že produkují přesně to, co se po nich chce. Ofenzivní, atraktivní fotbal s vysokým napadáním. Fakt, že to funguje i na Mladou Boleslav nám dodal potřebné sebevědomí. Kluci si dovolovali jeden na jednoho, chodili do kombinací a těžké situace řešili technicky a fotbalově.

Po návratu ze soustředění nás čekal první soutěžní zápas, ve kterém jsme bohužel doma nestačili na Dolní Břežany A. Objektivně je nutno přiznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Naše hra působila nevyzrále. Kupili jsme řadu chyb v obraně plus nám chyběla přesnost, klid a rychlost v rozehrávce. Je pravdou, že to byl první zápas sezony a hned nejtěžší soupeř v soutěži. Chtěli jsme se z toho poučit a další utkání hrát lépe. Přišel zápas s rezervním týmem Dolních Břežan. V něm jsme dokázali zvítězit a předvést hru, kterou předvádět chceme. Soupeř nám toho hodně dovolil a tím se 3 body nakonec odvážely snadněji.

V dalších zápasech nám bohužel, a teď nechci, aby to vyznělo namyšleně, chyběl soupeř. Vysoká vítězství bez slabého odporu  klukům moc nedají. Těžký zápas přišel až páté kolo. Doma nás čekal tým z Vonoklas. První poločas jsme soupeře přehrávali a i přes brzkou ztrátu jsme dokázali výsledek otočit. Druhý poločas se, ale stalo něco, co nás trenéry v tu dobu zklamalo. Naši chlapci reagovali na vývoj utkání nesportovním chováním a vulgárními výrazy. A to nejen na adresu hlavního arbitra utkání, ale také na konto soupeře při rozhodujícím rozstřelu. Na zápas jsme se hodně těšili. Chtěli jsme v něm ukázat narůstající sebevědomí a stále navyšující technickou vyspělost. Ve druhém poločase jsme se ale zhroutili a zaobírali se věcmi, které do fotbalu nepatří. Hned v týdnu jsme na chování reagovali a po vysvětlení a učinění některých opatření jsme už s chováním při zápasech do konce podzimu problém neměli. Kluci to vzali fantasticky a mají za to mé uznání.

Další zápas přišla druhá porážka v sezoně, tentokrát v dalekých Čišovicích. Slovo porážka je poslední negativní slovo na adresu našeho mužstva, které v souvislosti s tímto utkáním řeknu. Setkali jsme se silovým soupeřem. Schválně v tomto případě použiji slovo silový a ne silný. Po technické stránce a vyspělosti práce s míčem bylo na naši straně vše v pořádku. I přes nepříznivý vývoj jsme stále hráli svou hru a věřili ve své schopnosti. Tento zápas nám hodně dal.

V posledních třech kolech jsme našim soupeřům doslova naložili. Náš herní projev se dostal na vysokou úroveň. Jsem rád, že jsme závěr sezony zvládli tímto způsobem. Naše hra se musela líbit. Dokázali jsme zápasy kontrolovat a v některých fázích si se soupeři pohrávat.

7.12. jsme odehráli ještě halový turnaj na Zličíně. Mimo zápasy s Louny a se Spartou si můžeme z turnaje vzít hodně pozitivních věcí. Souboje se Zličínem, Řepy nebo Ruzyní byly herně vydařené. Dokázali jsme se přehrávat silné pražské celky. Je jen škoda odevzdaného přístupu v závěrečných utkáních s Louny a se Spartou Praha. Doufám, že už se to nebude opakovat!

Tento půlrok hodnotím velice pozitivně. Ten kdo mě zná ví, že nehledím na výsledky ani na postavení v tabulce. Důležitý je pro mě herní projev. Jsem rád, že jsme na podzim ukázali sílu v technické vyspělosti, v přihrávkách, v kombinaci a na závěr i v soudržnosti mužstva. 119 nastřílených gólů v 9 zápasech je pěkná vizitka agresivní a ofenzivní hry. Dokázali jsme kontrolovat hru ve většině našich zápasech. Chtěl bych kluky pochválit. Za poslední rok a půl udělali obrovský pokrok. Je radost s tímto týmem pracovat. Důležitý je také fakt, že vím, že úroveň naší hry může být ještě výš. Věřme ve svoje schopnosti, buďme nadále pokorní a dále tvrdě pracujme a já jsem přesvědčený, že další level se dostaví. Přes svátky si všichni odpočineme a 7. 1. navážeme na úspěšný podzim. Chtěl bych poděkovat mým asistentům za skvělou pomoc, panu Růžičkovi za venkovní pískání a paní Růžičkové za to, jakým způsobem se chopila administrativy. Dále chci poděkovat vedení klubu za podporu a vstřícnost, A chci samozřejmě také poděkovat za podporu rodičům. Moc si jich vážíme a jsme rádi, že chodíte a fandíte při našich zápasech. Dokázali jsme všichni společně vytvořit silný celek.

Přeji všem krásný a úspěšný rok 2015 !!! Roztoky do toho !!!

5/5 bodů (1 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek