Halový turnaj starší přípravky v Říčanech

04.12.2012 17:09:00

Na zakončení podzimní části sezony jsme vyrazili na turnaj starších přípravek ročník 2002 a mladší do Říčan. O podívanou bylo postaráno. Přijeli sem týmy Sparta Praha dívek, SK Viktoria Žižkov, Bohemians Praha, Bohnice, Velim, Řeporyje a náš soupeř ze skupiny okresního přeboru Všenory. Byli jsme nalosování do skupiny A s Velimí, SK Viktoria Žižkov a Bohemians Praha. Turnaj mohl začít.

Skupinová fáze proběhla z počátku trochu pod nervózním dojmem z turnaje. Bylo zde mnoho pozitiv, kdy jsme ve všech utkáních kontrolovali hru, ale neproměňovali jsme bohužel šance. Nutno říci, že jsme na to dvakrát doplatili a to v utkání s Velimí, kdy jsme mohli vyhrát, ale museli jsme dotahovat a utkání nakonec skončilo 1:1. Naopak v utkání s Viktorkou Žižkov jsme vedli naší klasickou hru, ale museli jsme se spokojit jen s bodem, kdy po standardní situaci propadl míč ze záda našeho gólmana. Opět jsme brali bod z utkání po výsledku 1:1. Čekal nás poslední zápas, který jsme s jistotou postupu museli vyhrát a to proti nejsilnějšímu soupeři Bohemians Praha, který byl prozatím 100%. Utkání už zdaleka nebylo nervózní, kluci hráli na vysoké úrovni a Bohemians do ničeho nepouštěli, přičemž jsme hře dominovali. Nakonec jsme vstřelili velice důležitý vedoucí gól. Byl očekáván soupeřův tlak, ten ale nenastal, a tak konečný hvizd rozhodčího znamenal naše první vítězství na turnaji. Vypukla radost. Skupinu jsme opouštěli, do boje o medajle, z druhé příčky s 5ti body.

V semifinále na nás čekal soupeř z čela skupiny B, Bohnice, který se také prezentoval hezkým fotbalem. Zcela obvyklým scénářem jsme hráli naše další utkání. Snažili se hrát po zemi s nasazením a také přidali technickou zdatnost. Výborně hrané utkání jsme nakonec zvládli a vyhráli 1:0. Soupeř poprvé za celý turnaj narazil. Mohli jsme se radovat z boje o celkové prvenství. A bylo to tady, finále. Kluci byli velmi natěšení. Finálový soupeř byl opět Bohemians Praha, s kterým jsme hráli už ve skupině. Byla tu odveta, kterou jsme nezačali dobře a po pár minutách inkasovali. Od tohoto okamžiku jsme předváděli pohledný fotbal, který se musel líbit. Dokázali jsme srovnat, ale bohužel to nestačilo a šlo se na penaltový rozstřel. Penaltový rozstřel nám nevyšel a nakonec si odvážíme velice cenné stříbro z turnaje.

Roztoky zde udělali, myslím, velký dojem hlavně hrou v celém turnaji a účastí ve finále. V takové konkurenci, která byla, je to nesmírně důležité. Ubezpečili jsme se, že jsme konkurenceschopní i vedle takových jmen jako jsou Bohemians Praha, Velim nebo SK Viktoria Žižkov. Celý turnaj je jen pozitivním odrazem práce s kluky. Po celý podzim se učili nové věci, zdokonalovali se a tak si to zasloužili. Na turnaji se ukázali jen v dobrém světle a tím, kam vlastně celou tou přípravou a prací míříme. Děkujeme tedy klukům za předvedený výkon na turnaji, ale i po celou zimu, byli fantastický a píle byla konečně vidět. Jsme na ně opravdu hrdí, co předvedli a jak se prezentovali. Chtěli bychom poděkovat i všech přihlížejícím, kteří po dobu celého turnaje i na celý podzim povzbuzovali naše mužstvo a byli dalším hráčem navíc, takže upřímně jsme rádi za vaši podporu a dovedení kluků ke druhému místu.

Nominace: Kaftan Vojtěch, Fišman Saša, Záhoř Jakub, Turner Adam, Běhounek Vít, Novotný Tomáš, Ridzák Jakub ©, Ridzák Jonáš, Chládek Martin, Král Marek 

5/5 bodů (1 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek